למה ארגונים צריכים לעודד מנהלים ועובדים לפתח אסטרטגיית מיתוג אישי?

בניית אסטרטגיית מיתוג אישי לעובדים ולמנהלים הינה פרקטיקה חשובה מאוד לארגונים. במקום לחשוש מכך שהעובדים והמנהלים יפתחו מיתוג אישי משמעותי, ארגונים צריכים להבין את החשיבות שיש לתהליך זה לעובדים עצמם ולארגון ולעודד תהליכים אלה בתוך הארגון.

כיום אין כבר עוררין, המחקר בתחום מלמד כי עובדים ומנהלים בעלי מיתוג אישי חזק הם עובדים הרבה יותר נאמנים ובעלי מוטיבציה גבוהה יותר לתרום לארגון. מחקרים אלה מבהירים כי דווקא עובדים המפתחים את המיתוג האישי הרבה יותר שבעי רצון מהארגון ויש לכך ביטוי בתפקוד שלהם ובמקצועיות שלהם.

בנוסף לכך, מעבר לתרומה פנימה לארגון, עובדים ומנהלים בעלי מיתוג אישי חזק מהווים גם "חותמת" לכך שבארגון מועסקים אנשים מוכשרים. כך, המיתוג האישי של העובדים והמנהלים מהווה חלק חשוב ביכולת של הארגון לגייס עובדים מוכשרים נוספים ובכך להפוך את מיתוג המעסיק של הארגון לאטרקטיבי הרבה יותר.

תרומה נוספת של המיתוג האישי של עובדים ומנהלים לארגון הינה גם בהיבט חיצוני נוסף, לא רק אל מול עובדים פוטנציאליים אלא גם אל מול לקוחות קיימים ולקוחות פוטנציאליים. ההכרות עם "הפנים" שמאחורי המותג עשויה לקבוע במידה רבה גם את כוונות הקנייה של המותג עצמו. כשמאחורי מותג טכנולוגי עומד מומחה בתחומו מקרינה באופן חיובי מאוד על תפיסות המותג בכלל ועל תפיסת האיכות של המותג בפרט.

ארגונים מתקדמים ראוי שיתמכו ויעודדו את העובדים והמנהלים לפתח את המיתוג האישי שלהם וחשוב לפתח תשתיות שיאפשרו לעובדים לחזק את המותג האישי שלהם, מתוך הבנה שזהו win-win לעובד ולארגון. על ארגונים לעודד עובדים לבנות אסטרטגיית מיתוג אישי, לקחת חלק פעיל בקהילות מקצועיות בתחומם, לשתף ברשתות חברתיות בתוכן מקצועי, להשתתף ולהציג תכנים בכנסים מקצועיים. ארגונים צריכים לתת במה פומבית להצלחות של יחידים בארגון, לשתף פנימה והחוצה את ההצלחות הללו תוך תמיכה במותג האישי שלהם.

מיתוג החברה אינו מורכב רק ממיתוג של הארגון ככלל. בעידן הרשתות החברתיות, מותגים אישיים חזקים ברמת היחיד תומכים במידה רבה בחיזוק המיתוג של הארגון.

פודקאסטים

איך להפוך לטאלנט בתחומך עם מיתוג אישי עוצמתי עם ד״ר טלי תאני הררי: כשכסף פוגש אנשים

להאזנה לפודקאסט

על צרכנות דיגיטלית של דור העתיד עם ד״ר טלי תאני הררי: כשכסף פוגש אנשים


להאזנה לפודקאסט

פרופ' תמר הרמן ופרופ' יורם קלמן מראיינים את ד"ר טלי תאני-הררי על שיווק לצעירים: אדרבא גל"צ והאוניברסיטה הפתוחה

להאזנה לפודקאסט

פודקאסט על שיווק: שיווקאסט - מדברים שיווקלהאזנה לפודקאסט

טורים בעתונות