איך בונים מיתוג מעסיק אפקטיבי?

מחקרים עדכניים מלמדים על מגמה מתמשכת של ירידה במידת המעורבות של העובדים במקומות העבודה. מנהלים ועובדים רבים מעידים על עצמם שהם הולכים לעבודה, אך לא תמיד מתכוונים לעבוד, אלא לעשות את המינימום הנדרש בארגון בו הם עובדים. במקרים אחרים, העובדים מתייאשים ממקום העבודה והנתונים מלמדים על עלייה במספר המתפטרים ועלייה גם בכוונות ההתפטרות ממקום העבודה.


הנהלות רבות מבקשות לבחון כיום את הדרכים להתמודדות עם מגמות אלה. חוששות שלא יצליחו לגייס מנהלים ועובדים איכותיים וחוששים שלא יצליחו לשמור על העובדים האיכותיים המקבלים הצעות מפתות לעבור לארגונים אחרים.


הפרקטיקה המקובלת כיום היא בניית מיתוג מעסיק אטרקטיבי מאוד, כזה שיגרום לטאלנטים להגיע לפגישה עם ההנהלה ולמנהלים מוצלחים לברר על כל משרה רלוונטית שמתפנה. אולם, מיתוג מעסיק אטרקטיבי ככל שיהיה לא יכול לפתור את הבעיה כולה. ההיפך הוא הנכון – לעיתים מיתוג מעסיק אטרקטיבי מידי רק מחמיר את הבעיה.


מיתוג מעסיק שאינו משקף את הפעילות בחברה, מצליח אולי להביא מועמדים ראויים לארגון, אולם מיתוג מעסיק שכזה גורר אכזבה גדולה אצל העובד החדש. במקרה כזה, יהיה קשה מאוד לייצר מחוברות ארגונית של העובד החדש לארגון והתוצאה עלולה להיות גרועה: אחרי תהליך יקר של מיון, גיוס והכשרה של העובד החדש, העובד ירגיש מאוכזב, אולי אפילו מרומה, ויחליט שהארגון אינו עומד בסטנדרטים שהציג ויעזוב לארגון אחר.


מיתוג מעסיק חייב להיות אותנטי ואמין ואינו יכול לעמוד בפני עצמו. מיתוג מעסיק חייב להיות חלק מאסטרטגיית מיתוג סינרגטית של הארגון. מיתוג מעסיק חייב להיות מחובר לפרקטיקות הניהוליות של הארגון – לאמת הארגונית ולתרבות הארגונית – כדי לייצר סיפוק במקום אכזבה. מיתוג מעסיק אותנטי, אמין וסינרגטי יצליח לא רק לגייס עובדים, אלא לשמור עליהם לאורך זמן, לייצר מחוברות, מחויבות ומוטיבציה גבוהה.


מיתוג מעסיק אותנטי ואמין חייב להיות מבוסס על אסטרטגיה הממוקדת בערך מרכזי אחד, ערך משמעותי עבור המועמדים הפוטנציאליים והעובדים בחברה, ערך שהחברה טובה בו במיוחד. חשוב לזכור, חובת ההוכחה היא של החברה. המועמד האיכותי יבחר בחברה בזכות ערך משמעותי זה ולא פחות חשוב מכך, יישאר בחברה בזכות ערך זה. ערך זה חייב להיות מאוד בולט בתרבות הארגונית של החברה ובכל ממשק של החברה כלפי חוץ וכלפי פנים. אסטרטגיית מיתוג מעסיק כזו תצליח לשמר העובדים אל מול הצעות מפתות שתמיד יגיעו אל העובדים ולייצר מוטיבציה גבוהה לעבוד גם בבית וגם במשרד.

פודקאסטים

איך להפוך לטאלנט בתחומך עם מיתוג אישי עוצמתי עם ד״ר טלי תאני הררי: כשכסף פוגש אנשים

להאזנה לפודקאסט

על צרכנות דיגיטלית של דור העתיד עם ד״ר טלי תאני הררי: כשכסף פוגש אנשים


להאזנה לפודקאסט

פרופ' תמר הרמן ופרופ' יורם קלמן מראיינים את ד"ר טלי תאני-הררי על שיווק לצעירים: אדרבא גל"צ והאוניברסיטה הפתוחה

להאזנה לפודקאסט

פודקאסט על שיווק: שיווקאסט - מדברים שיווקלהאזנה לפודקאסט

טורים בעתונות